تازه هاي جابيران
 مركز مشاوره اشتغال

 فرصت‌هاي آموزشي

 آزمون و سنجش


كار تيمي- راز موفقيت عنوان

ريچارد واي چنگ- امين اله علوي- محمد هاشم غرقي

نويسنده
1381/01/01 تاريخ

خلاصه

مركز آموزشي مديريت دولتي

مرجع

      
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...

ارتباط مؤثر چيست؟
ارتباطات تنها زماني مؤثر است، كه شما با افرادي كه ارتباط برقرار مي‌كنيد پيام شما را دريافت نمايند، آن را بفهمند، به خاطر بسپارند و به طور مناسب به آن پاسخ دهند. اگر پيام شما در اين چهار حوزه به نتيجه نرسد، ارتباط شما برقرار نمي‌شود.

تيمي كه ارتباط برقرار نمي‌كند، تفرقه و فقدان تعهد را تجربه مي‌كند. او وقتش را تلف مي‌كند و توفيق كمي‌ مي‌يابد. بحث‌ها با پيشرفت كم يا بدون پيشرفت دنبال مي‌شود. در هر صورت تيمي كه به خوبي ارتباط برقرار مي‌كند، به هنگام پيشرفت مي‌كند وبه اهدافش نايل مي‌گردد.

كدام بهترين است؟
نوع ارتباطي كه به بهترين وجه عمل مي‌كند، گفتگوي رو در روي روزانه است. گرچه ممكن است اين مطلب موجب شگفتي باشد ليكن قطعاً يك روش نوآورانه نيس. بگذاريد ببينيم چگونه يك وضعيت مترك، از دو مسير متفاوت عمل شد.

رهبر تيم شما برايتان يادداشتي مي‌فرستد و درباره جلسه فردا يادآوري مي‌كند و از شما مي‌خواهد روي موضوع مشخصي فكر كنيد. متعاقباً، رهبر تيم با شما صحبت مي‌كند. و مي‌گويد: «جلسه فردا ساعت 3 بعد از ظهرمان را فراموش نكنيد، و، آها، من واقعاً ممنون مي‌شوم اگر با آمادگي به همراه ايده‌هايي درباره موضوع مورد بحث حاضر شويد. ما مي‌توانيم از نظرات كارشناسي شما استفاده كنيم. از اين كه شما عضوي از تيم هستيد خوشحالم».

چه روشي روي شما بيشتر اثر خواهد گذاشت؟ شكي نيست كه گفتگوي رو در رو مؤثرتر است.

نكاتي براي برقراري ارتباط خوب
نكات زير به شما كمك خواهد كرد تا از فرايند ارتباطات به خوبي استفاده كنيد. ملاحظه كنيد چگونه برقرار كنندگان از ارتباط اثربخش و نااثربخش پاسخ‌هاي متفاوت مي‌دهند.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...راهنماراهنما

در صورت بروز هر گونه مشكلي مي‌توانيد با شماره تلفن ذكر شده در تماس با ما و يا آدرس پست‌الكترونيكي info@jobiran.com تماس حاصل نمائيد.

كاربرگرامي
ميهمان
خوش‌آمديد
آمار‌منابع
فرصتهاي‌شغلي‌جرايد
0
فرصتهاي‌شغلي‌كارفرمايان
0

جهت تغيير زبان از كليد F12 استفاده نماييد.

زبان ‏صفحه ‏كليد:فارسي

 

 

        

 
| پرسش و پاسخ هاي متداول | تماس با ما |

كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به جهاد دانشگاهی مي‌باشد.